XIV. NEDJELJA KROZ GODINU (09.07.2017.-16.07.2017.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– u utorak, 11. srpnja, blagdan sv. Benedikta, opata i zaštitnika Europe, te

– u subotu, 15. srpnja, svetkovina sv. Bonaventure, zaštitnika naše biskupije i ove katedrale. U katedrali će biti svečana sv. misa u 10.00 sati.

Za svetkovinu sv. Bonaventure pripravljat ćemo se trodnevnicom: u srijedu (12. srpnja), četvrtak i petak. Prije sv. misā u 18 sati bit će prigoda za svetu ispovijed.

Pozivam one koji mogu pomoći ukrašavanju katedrale za svetkovinu sv. Bone, da svoj prilog daruju uključivo do četvrtka, neka to učine u sakristiji nakon mise ili na porti Ordinarijata.

2. U utorak, 11. srpnja, navršit će se 74. godine od ubojstva svećenika Ante Dujlovića. Rođen je u Ivanjskoj, a bio je župnik u nekadašnjoj župi Gumjeri, koja se nalazi na desnoj obali Vrbasa nizvodno od Klašnica. U Poljskoj je već okončan biskupijski postupak za proglašenje blaženim.
  3. Iduća je nedjelja petnaesta kroz godinu.