Vijesti 2017. godina

PROSLAVLJEN PATRON ŽUPE

U utorak 15. kolovoza na svetkovinu Uznesenja Blažene Djevice Marije – Velike Gospe naša župa je proslavila svoju nebesku zaštitnicu.

Za ovu svetkovinu smo se pripremali kroz trodnevnicu, te je se velik broj vjernika ispovjedio u jutarnjim satima na dan Velike Gospe. Budući da se ovu godinu slavi i 100 godina od ukazanja BDM u Fatima naši buskupi su odredili da sve župe u BiH ove godine trebaju izvršiti posvetu Bezgrešnom Srcu Marijinu. Tako smo se i mi kroz ovogodišnju trodnevnicu pripremali i posvetili našu župu Bezgrešnom Srcu Marijinu.
Svečanu sv. misu uz prisustvo velikog broja vjernika i koncelebraciju 14 svećenika predvodio je fra Stipo Alandžak, ravnatelj Konvikta Franjevačke klasične gimnazije u Visokom. Fra Stipo je u svojoj propovijedi govorio o Gospi, njezinom životnom poslanju i ulozi žene vrijedne poštovanja u današnjem društvu.

Nakon sv. mise druženje svih prisutnih nastavljeno je u dvorištu samostana uz pjesmu, kolo i osvježavajuća pića.

Župa Jajce
Utorak 15. kolovoza 2017. godine