VideoVijesti 2015. godina

FRANJO KOMARICA SLUŽIO MISU U KRNJEUŠI

Povodom 74. godišnjice ubistva župnika don Krešimira Barišića i pokolja više od 240 Hrvata žitelja Krnjeuše, kod Bosanskog Petrovca, danas je održana sveta misa zadušnica koju je predvodio banjalučki biskup Franjo Komarica.

Komemoracija je održana na otvorenom, na devastiranom katoličkom groblju “Kod Križa” između Vrtoča i Krnjeuše.

Zločin u Krnjuši dogodio se 9. i 10. avgusta 1941. kada je zapaljena cijela župa koju je činilo dvadesetak sela i zaselaka, uključujući župnu crkvu i kuću.

Tačan broj ubijenih Hrvata nikada nije utvrđen.

Izvor: www.bhrt.ba