Vijesti 2017. godina

GOSPA FATIMSKA NA PETRIĆEVCU

U utorak, 21. 11., vjernici župe Petrićevac imali su priliku da se okupe u molitvi pred kipom Gospe Fatimske. Molitvu je započeo fra Duje Ljevar,  župnik i gvardijan samostana na Petrićevcu,  iz prigodnog molitvenika. No, pored molitve saznali su i o povijesti ukazanja Djevice Marije 1917. godine malim pastirima: Franji, Luciji i Jacinti, ali također i o pohodima papa u Fatimu.

Cilj molitve je bio posvetiti svoju župu, obitelji, ljude koje svakodnevno srećemo i sebe Gospi iz Fatime. Nakon molitve vjernici su dobili molitvenike, sličicu Gospe kao i krunicu da bi mogli nastaviti moliti i u svojim domovima. Pored molitve vjernici su prisustvovali i sv. Misi koju je predvodio fra Duje Ljevar uz koncelebraciju fra Domagoja Šimića. Ovo je bila posebna prilika za župljane kao i vjernike susjednih župa da posvete svoje obitelji i sebe našoj dragoj Gospi iz Fatime i da je zamolimo za mir koji je toliko potreban cijelom svijetu.

www.samostan-petricevac.org
Petrićevac, 21. studenog 2017.