II. NEDJELJA DOŠAŠĆA (10.12.2017.-17.12.2017.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:
    – u srijedu, 13. prosinca, spomen sv. Lucije, djevice i mučenice,
    – u četvrtak, 14. prosinca, je spomen sv. Ivana od Križa, prezbitera i crkvenog naučitelja,
    – u petak, 15. prosinca, spomen bl. Marije Jule Ivanišević i susestara, djevica i mučenica.

Danas počinje zimski kvatreni tjedan i Crkva preporučuje da kroz taj tjedan posebno molimo, činimo pokoru i djela ljubavi za kršćansku dobrotvornost i u zahvalu Bogu za njegova dobročinstva.

2. Iduća je nedjelja treća nedjelja došašća i Nedjelja Caritasa. Milostinja te nedjelje je namijenjena Caritasu. – Naši su biskupi odlučili da uz nedjelju Caritasa obilježimo posebnim akcijama u korist siromašnih Svjetski dan siromašnih, što ga je proglasio papa Franjo, a bio je obilježen na 33. nedjelju kroz godinu (19.11.2017.).
  3. Ako netko novi želi u idućoj godini nabavljati vjerske novine / časopise, molim da ispuni listić za pretplatu i preda ga u sakristiji ili u knjižari u zvonku. Pretplata se može isplatiti u više rata.