Vijesti 2017. godina

UMRO SVEĆENIK BANJOLUČKE BISKUPIJE VLČ. DR. ANTO PELIVAN

U Zagrebu, u bolnici na Šalati, u ponedjeljak 18. prosinca 2017 godine umro je nakon duže teške bolesti svećenik banjolučke biskupije vlč. dr. Anto Pelivan.

Rođen je 13. lipnja 1942 u župi Čuklić. Za svećenika je zaređen 29. lipnja 1968 godine, kao član Franjevačke Provincije Presvetog Otkupitelja iz Splita. Od 2008 djeluje u banjolučkoj biskupiji a 2013 je u nju inkardiniran.

Bio je upravitelj župe sv. Josipa u Novoj Topoli, suradnik pri Europskoj akademiji banjolučke biskupije, župnik u župi sv. Petra i Pavla u Šimićima, župnik u župi sv. Franje Asiškog u Mahovljanima i upravitelj župe sv. Ivana Krstitelja u Bos. Aleksandrovcu.

Obnašao je i dužnost ekonoma biskupije.

Misa zadušnica za pokojnog Antu Pelivana biti će u srijedu, 20. prosinca 2017 u banjolučkoj katedrali, u 11 sati, a nakon nje obred sprovoda na katoličkom groblju „s. Marka“ u Banjoj Luci.

Pokoj vječni darovao mu Gospodin. I svjetlost vječna svjetlila mu. Počivao u miru Božjem.

TABB
Banja Luka, 18. prosinca 2017.