Vijesti 2018. godina

GRUPE TURISTA IZ MALEZIJE POSJETILA CRKVU SV. ANTE PADOVANSKOG NA PETRIĆEVCU

U subotu, 15.09.2018. godine crkvu sv. Ante Padovanskog na Petrićevcu je posjetila grupa turista iz Malezije u pratnji vodiča. Nedavno su odlučili napraviti turneju po Bosni i tako obići, upoznati i razgledati crkve u različitim gradovima.  Program ovog zanimljivog putovanja uključivao je posjete svetih mjesta u različitim gradovima BiH, pa su tako pored Banja Luke posjetili Kiseljak, Fojnicu, Kreševo, Sarajevo. U samostanu na Petrićevcu u Banja Luci ih je dočekao i ugostio fra Domagoj Šimić koji im je pokazao crkvu, samostan, te ih upoznao sa povješću i tradicijom vjernika u Bosni. Nakon toga održano je sveto misno slavlje u kapelici, te slobodno razgledavanje i fotografiranje.  Uz sve to, ovi dragi ljudi su veliki štovatelji Međugorja, neki od njih su već nekoliko puta bili tamo, pa tako ni ovaj put posjeta istom neće izostati gdje će boraviti nekoliko dana, a nakon toga se vraćaju u svoju državu.

Nadamo se da će ovi stanovnici Malezije sa sobom ponijeti lijepe uspomene, a nama je bila izuzetna čast biti dio njihovog putovanja.

Mir i Dobro
Ivana Radić