25. NEDJELJA KROZ GODINU (23.09.2018.-30.09.2018.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:
  2. – u četvrtak, 27. rujna, spomen sv. Vinka Paulskog, prezbitera. Sv. je Vinko utemeljitelj i zaštitnik naših Sestra Milosrdnica. –  Mons. Anto Orlovac će u njihovoj kućnoj kapelici predvoditi sv. misu tog dana u 18.oo sati. – Preporučujem vam da se u molitvi sjetite duhovnih i materijalnih potreba Sestara Milosrdnica i da ujedno zahvalite Bogu za taj dar što su s nama.

– u subotu, 29. rujna, blagdan sv. arkanđela Mihaela, Gabriela i Rafaela, te

3. Iduća je nedjelja 26. kroz godinu i Svjetski dan sredstava društvenih komunikacija. U povodu toga dana papa je uputio poruku „’Istina će vas oslobodti’ (Iv 8,32). Fake news i novinarstvo mira“.
  4. Subotu, 13.10.2018. je godišnje hodočašće Gospi u Mariju Bistricu. Polazak je ujutro u 5 sati ispred katedrale, a povratak u Banju Luku navečer. Prijavit se mogu samo one osobe koje imaju biometrijsku putovnicu ili važeće hrvatske dokumente. Prijaviti se možete osim u katedrali kod župnika u župi Pohoda BDM, na Petrićevcu, u Budžaku, Trapistima i Presnačama. (Cijena prijevoza je 25,- KM).