Vijesti 2016. godina

TJEDAN SOLIDARNOSTI I ZAJEDNIŠTVA S CRKVOM I LJUDIMA U BIH U VODICAMA

Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini obilježen je u subotu 27. veljače u Vodicama. U Kulturnom centru predstavu “Majčina suza” izveli su članovi dramske sekcije Hrvatskoga kulturnog društva Napredak iz Knina. U nedjelju 28. veljače u vodičkoj župnoj crkvi Našašća svetog Križa misna slavlja predvodio je svećenik Banjolučke biskupije Davor Klečina.

Vjernicima Vodica Klečina je predstavio život Crkve i Hrvata u Bosni i Hercegovini. Istaknuo je kako su Hrvati u Domovini i Hrvati u Bosni i Hercegovini jedno i neraskidivo su povezani. Tjedan solidarnosti dobra je prigoda za vjernike u Hrvatskoj da uvide sve s čim se susreću vjernici i Crkva u Bosni i Hercegovini, rekao je.
U Vodice se u tijeku Domovinskog rata doselio velik broj Hrvata iz Bosne i Hercegovine. Župnik don Franjo Glasnović istaknuo je kako su Vodice dobar primjer uključivanja doseljenih vjernika u život grada i župne zajednice.

IKA
Vodice, 1. ožujak 2016.