PETA KORIZMENA NEDJELJA (13.03.2016. – 20.03.2016.)

Godišnjica izbora pape Franje

1. Idućega ćemo tjedna liturgijski slaviti:
    – u subotu, 19. ožujka, svetkovinu sv. Josipa, zaručnika BDM. U katedrali će sveta misa biti u 18, a u župnoj crkvi u 9 sati.
  2. Tijekom korizme pobožnost Križnog puta je u katedrali srijedom i subotom pola sata prije večernje mise, a u župnoj crkvi utorkom i petkom u 17.30 sati a zatim sv. misa.
  3. Iduća je nedjelja Cvjetnica – Nedjelja muke Gospodnje, počinje Veliki tjedan. Milostinja te nedjelje namijenjena je u cijelosti našim misionarima. – Naručene su maslinine grančice za blagoslov, nadam se da će ih nešto stići. Na blagoslov i procesiju možete sa sobom donijeti drugo zelenilo ili cvijeće. – Na Cvjetnicu je ujedno Svjetski dan mladih. – Misa će u katedrali biti u 9 sati. – U župnoj crkvi bit će od 17 sati ispovijed za mladež, potom sv. misa.
  4. U župnoj crkvi u srijedu, četvrtak i petak bit će korizmena duhovna obnova.
  5. Svoje priloge za cvijeće i ukrašavanje „Božjeg groba“ možete predati u sakristiji.

———-

Župa Pohoda Bl. Dj. Marije

1. Peta je korizmena nedjelja – Mise u 10.30 i 18 sati.
  2. Ispovijed bolesnika je u ponedjeljak i utorak.
    – Ponedjeljak: Starčevica, Mejdan, Lauš, Pobrđe, Čaire i Hiseta.
    – Utorak: Paprikovac, Nova varoš, Rosulje, Centar i Borik.
  3. Korizmena duhovna obnova je u srijedu, četvrtak i petak.
    – Srijeda: 17.-18. sati izlaganje Presvetoga, a zatim sv. Misa s homilijom: Božansko milosrđe u sakramentu sv. Ispovijedi.
    – Četvrtak: 17-18 sati izlaganje Presvetoga, a zatim sv. Misa s homilijom: Božansko milosrđe i Presveta Euharistija.
    – Petak: Križni put u 16.30, a u 17 sati Pokorničko bogoslužje i pojedinačna sv. ispovijed. Prisutno će biti više svećenika. Misa u 18 sati s homilijom: Božansko milosrđe u sakramentu Bolesničkog pomazanja.

4. U subotu je svetkovina sv. Josipa, zaručnika BDM.
    – Sv. Misa ovdje u 9.00  a u katedrali u 18.00 sati.
    – Župa Trn slavi patron. Misa u 11 a trodnevnica u srijedu, četvrtak i petak u 17.
  5. Križni put molimo u utorak u 17.30 sati. Poslije Mise molim sve koji su u zboru i one koji mogu da ostanu za probu Muke Gospodinove.
  6. Župne kateheze ne će biti sve do subote 9.4.
  7. Iduća nedjelja je Cvjetnica: Nedjelja muke Gospodnje i početak Velikoga tjedna. Mise redovito u 10.30 i 18 sati.
    – Toga dana je Svjetski dan mladih.
    – Na početku pučke Mise organiziramo procesiju s maslinovim grančicama i pjevana Muka Gospodnja po Luki s ulogama.
    – Maslinove grančice moći ćete uzeti prije Mise i prilog kojega darujete ide za potrebe misija i misionara.
    – Ispovijed za mlade je u 17 sati, a zatim sv. Misa.
  8. Svoje priloge za cvijeće i ukrašavanje Isusova groba možete donijeti u župni ured ili u sakristiju.