USKRSNUĆE GOSPODINOVO – USKRS (27.3.2016. – 3.4.2016.)

1. Nedjelja je uskrsnuća Gospodnjega – svetkovina koja se slavi i idućih sedam dana. Tako se na Vazmeni petak izostavlja nemrs, koji katolički vjernici drže u ostale petke u godini.
    – Danas će u župnoj crkvi biti samo sveta misa u 18.00 sati.
    – Sutra, na uskrsni ponedjeljak i nadalje radnim danima, misa u katedrali u 18.00.
    – U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu travnju.
  2. Iduća je nedjelja je Druga uskrsna ili Bijela nedjelja te ujedno Nedjelja Božjeg milosrđa. Misa u katedrali u 9.00.
  3. U subotu, 2. travnja, slavit će zajednica Sestara Klanjateljica Krvi Kristovu sa svojim pridruženim članovima u 11 sati sv. misu u katedrali.
  4. Zahvaljujem od srca onima koji su na Cvjetnicu dali svoj prilog kako za naše misionare, hvala svima koji su cvijećem ili prilogom pomogli ukrašavanju «Božjeg groba» te onima koji su uz „ljubljenje križa“ ili „Božji grob“ dali svoj prilog. Te ćemo milodare poslati posredstvom Svete Stolice kršćanima u Svetoj Zemlji.