DRUGA VAZMENA – BIJELA NEDJELJA (3.4.2016. – 10.4.2016.)

NEDJELJA BOŽJEG MILOSRĐA

1. Nedjelja je Božjeg milosrđa. Potpuni oprost mogu danas dobiti oni koji se ispovjede i pričeste te pred Presvetim izmole Vjerovanje i Očenaš te dodaju zaziv: Isuse milosrdni, uzdam se u te! Djelomični oprost: svatko tko pobožno izgovori zaziv: Isuse milosrdni, uzdam se u te!
  2. U ponedjeljak, 4. travnja, liturgijski ćemo slaviti svetkovinu Navještenja Gospodinova ili Blagovijest, jer je 25.3. slavljenje bilo zapriječeno Velikim tjednom. U katedrali misa navečer u 18, a u župnoj crkvi također jedna misa, pučka, u 10.30 sati.

– u četvrtak, 7. travnja, spomen je sv. Ivana Krstitelja de la Salle, prezbitera

– u subotu, 9. travnja, hodočastit će članovi ŽPV-a i ŽEV-a iz naše župe i još 19 drugih župa skupa sa župnikom u našu katedralu povodom Jubilejske Godine Božjeg milosrđa. U 10 sati počet će pokorničko bogoslužje, zatim sveta ispovijed i u 11 sati sveta misa.

3. Iduća je nedjelja (10.4.2016.) Treća vazmena.