ŠESTA USKRSNA NEDJELJA (01.05.2015. – 08.05.2016.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:
    – u ponedjeljak, 2. svibnja, spomen sv. Atanazija, biskupa i crkvenog naučitelja,
    – u utorak, 3, svibnja, blagdan sv. apostola Filipa i Jakova, i
    – u četvrtak, 5. svibnja, svetkovinu Uzašašća Gospodinova: Spasovo. – Tri dana uoči Spasova su prosni dani kada Crkva preporučuje da molimo za uspjeh u poljodjelstvu, a u gradskim sredinama da kršćanski vrjednujemo ljudski rad i razvijamo solidarnost s braćom u nevoljama. – Misa u katedrali u 18 sati.
  2. Iduća nedjelja, 8. svibnja, je sedma nedjelja.
  3. Mjesec je svibanj posvećen Bl. Dj. Mariji. Radnim danima prije mise može se zajednički moliti Gospinu krunicu; a na kraju mise redovito ćemo zajednički izmoliti Gospine litanije.
  4. U subotu, 7. svibnja, održat će se u katedrali godišnji susret mladeži Banjolučke biskupije. Misu u 11.15 predvodit će pomoćni biskup Marko.