Vijesti 2016. godina

POTPORA SVEĆENIKA DERVENTSKOG DEKANATA BISKUPU KOMARICI

„Mi, svećenici, Derventskog dekanata, okupljeni na redovnu proljetnu koronu 19. svibnja 2016. u Koraću, u povodu općeg medijskog linča – posebno u RS – na Vaše izgovorene riječi i stavove, dajemo svesrdnu podršku Vama i Vašoj izgovorenoj propovijedi u Bleiburgu ove godine, kao i na svakom zauzimanju za opstanak Hrvata katolika na ovim prostorima“, stoji u pismu potpore svećenika Derventskog dekanata.

Pismo su potpisali sljedeći svećenici Derventskog dekanata: fra Ivan Marić, vršitelj dužnosti dekana i župnik u Koraću, fra Filip Zubak, umirovljeni svećenik na Plehanu, fra Ivan Curić, župnik u Zeravcu, fra Ilija Jerković, pastoralni suradnik na Plehanu, fra Josip Gogić, župnik u Foči, fra Franjo Stjepanović, kapelan na Plehanu, fra Ilija Kovačević, župnik i gvardijan na Plehanu, vlč. Filip Maršić, župnik u Derventi i Bukovici, vlč. Josip Batinić, župnik na Ceru i Vewlikom Prnjavoru-Sočanici, vlč. Goran Kosić, župnik u Bijelom Brdu i Kulini, vlč. Željko Vlajić, župnik u Bosanskom Brodu i Kolibama, vlč. Juro Babić, župnik u Brusnici i vlč. Anto Trgovčević, župnik u Novom Selu.

KTA
Koraće pokraj Bosanskog Broda, 20. svibanj 2016.