Vijesti 2016. godina

ODRŽANA DRUGA SJEDNICA ORGANIZACIJSKOG ODBORA ZA TREĆI SUSRET SVEĆENIKA U BIH

Pod predsjedanjem biskupa mostarsko-duvanjskog i apostolskog upravitelja trebinjsko-mrkanskog mons. Ratka Perića, predsjednika Vijeća za kler Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine, 31. svibnja 2016. u prostorijama Franjevačkog samostana u Tomislavgradu održana je sjednica Organizacijskog odbora za pripremu Trećeg susreta svećenika u Bosni i Hercegovini.

Konstatirano je da su članovi Organizacijskog odbora izvršili preuzete obveze te da su poduzete sve potrebne radnje za Treći susret svećenika u Bosni i Hercegovini, koji će se održati 16. lipnja 2016. s početkom u 10 sati u župskoj i samostanskoj crkvi u Tomislavgradu.

Također je napravljena redakcija prigodnog liturgijskog vodiča za spomenuti susret u kojem će, osim molitve Srednjeg časa i liturgijskog slavlja, biti objavljeni statistički podatci o broju svećenika u posljednje tri godine.

Na sjednici su dogovoreni i drugi potrebni detalji u vezi s predstojećim susretom svećenika u BiH.

KTA
Tomislavgrad, 31. svibanj 2016.