Poruke

PORUKA PAPE FRANJE SUDIONICIMA III. SUSRETA SVEĆENIKA U BIH

U četvrtak, 16. lipnja 2016. u duvanjskoj župi sv. Mihovila arkanđela, u župnoj crkvi posvećenoj sv. Nikoli Taveliću u Tomislavgradu, prigodom III. Susreta svećenika iz cijele Bosne i Hercegovine kardinal Vinko Puljić, nadbiskup metropolit vrhbosanski, predslavio je svečano Euharistijsko slavlje na početku kojeg je pročitao poruku Svetog Oca pape Franje sudionicima skupa. Riječi pape Franje, koje potpisuje državni tajnik Svete Stolice kardinal Pietro Parolin, prenosimo u cijelosti:

Sveti Otac Papa Franjo je s radošću primio vijest da će se 16. lipnja u Tomislavgradu održati Nacionalni susret svećenika iz čitave Bosne i Hercegovine te od srca pozdravlja sve sudionike: časnu braću u biskupstvu, drage svećenike, kao i vjernike koji vas prate svojm molitvama. Nasljednik Sv. Petra nas podsjeća kako svećenik djeluje kao svjedok božanske ljubavi upravo zbog toga što je on sam istodobno znak i sredstvo susreta s Kristom. Samo je na taj način svaki svećenik, redovnik pozvan živjeti bojazni i nade svojega naroda. Dragi prijatelji, Vrhovni Svećenik nas neumorno ohrabruje govoreći kako je zadatak nas biskupa, svećenika i redovnika da ljudima očitujemo Božju blizinu, da im pružimo Njegovu ruku koja snaži i ozdravlja. No, ne smijemo zanemariti sami sebe i naše osobno posvećivanje. Briga za vlastiti duhovni rast i pastoralna ljubav prema ljudima uvijek idu zajedno te se uzajamno obogaćuju, i nikada se ne mogu odvojiti. Tako predan u volju Božju, oslonjen na Krista i ojačan molitvom, svećenik postaje uvijek iznova istinski svjedok Božje ljubavi i milosrđa (usp. Govor, Susret s Klerom, redovnicima, redovnicama i sjemeništarcima, Sarajevo, 6. lipnja 2015.). Posvećujući sve svećenike Presvetom Srcu Isusovu te zazivajući zagovor Blažene Djevice Marije, Majke svećenika, Sveti Otac traži da ustrajete u molitvi za Njegovo služenje sveopćoj Crkvi te rado udjeljuje poseban Apostolski Blagoslov Vama, Uzoriti, braći biskupima, predragim svećenicima kao i svemu narodu Božjemu ljubljene Crkve u Bosni i Hercegovini.

Kardinal Pietro Parolin, državni tajnik Njegove Svetosti