XXIV. NEDJELJA KROZ GODINU (11.9.2016. – 18.9.2016.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– u ponedjeljak, 12. rujna, neobvezan spomen Imena Marijina,
– u utorak, 13. rujna, spomen sv. Ivana Zlatoustog, biskup i crkvenog naučitelja,
– u srijedu, 14. rujna, blagdan Uzvišenja Svetoga Križa,
– u četvrtak,15. rujna, blagdan Bl. Djevice Marije Žalosne, suzaštitnice naše katedrale, te
– u petak, 16. rujna, spomen sv. Kornelija, pape i sv. Ciprijana, biskupa.

2. Iduća je nedjelja 25. kroz godinu. Te ćemo nedjelje prikupiti pomoć za postradala u nedavnom potresu u Italiji.

ŽUPA POHODA BL. DJ. MARIJE

1. XXIV. nedjelja crkvene godine: Mise u 10.30 i 18.00
  2. Posebni dani u tjednu:
    – ponedjeljak: spomen Imena Marijina,
    – utorak: Sv. Ivan Zlatousti, biskup i crkveni naučitelj,
    – srijeda: Blagdan Uzvišenja Svetoga Križa. U župnoj crkvi sv. Misa u 10.30 a prije mise u 10.00 sati molimo Križni put.
    – četvrtak, spomendan Blažene Djevice Marije Žalosne – suzaštitnica naše katedrale,
    – petak: Sv. Kornelije, papa
  3. ŽUPNA KATEHEZA. U subotu započinjemo sa župnom katehezom. Krizmenici (5-9 razreda) u 9.00 sati a prvopričesnici (2-4 razred) u 9.45 i katekumeni (odrasli koji žele primite sakramente kršćanske inicijacije) u 10.30 sati.
  4. ZAZIV DUHA SVETOGA. Iduće nedjelje pod Misom u 10.30 imamo Zaziv Duha Svetoga za blagoslovljeni početak nove školske godine. Raduje me dolazak djece i njihovih roditelja.
  5. KOLEKTA ZA ŽRTVE POTRESA. Na poziv našega biskupa Franje i direktora Caritasa mons. Miljenka sljedeće nedjelje prikupljamo pomoć za žrtve potresa u središnjoj Italiji. Nadam se da ćemo pokazati na djelu svoju ljubav i solidarnost.
  6. Mise kroz tjedan su u 18.00 osim u srijedu kada je u 10.30.
  7. Iduća je nedjelja 25. kroz godinu. Mise u 10.30 i 18.00.