XXV. NEDJELJA KROZ GODINU (18.9.2016. – 25.9.2016.)

1. Zahvaljujem vam od srca na vašim darovima u korist stradalih u nedavnom potresu u Italiji.
  2. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:
    – u utorak, spomen sv. Andrije Kima, Pavla Chonga i drugova korejskih mučenika,
    – u srijedu, 21. rujna, blagdan sv. Mateja, apostola i evanđelista;
    – u petak, 23. rujna, spomen sv. Pija iz Pietrelcine, prezbitera.
    U rijedu će svećenici naše biskupije imati svoj godišnji sabor koji će započeti sv. misom u katedrali u 9.30 sati.
  3. S današnjom nedjeljom započinjemo jesenski kvatreni tjedan. Pozvani smo tijekom ovog tjedna na molitvu, djela pokore i ljubavi za svećenička i redovnička zvanja te za duhovnu izgradnju mladeži. Kvatreni su dani: srijeda, petak i subota, a u subotu ćemo završiti jesenski kvatreni tjedan svetom misom.
  4. Iduća je nedjelja 26. kroz godinu i Svjetski dan sredstava društvenih komunikacija. U povodu toga dana papa je uputio poruku „Komunikacija i milosrđe: Plodni susret“.
    U župnoj crkvi Pohoda BDM predvodit će te nedjelje pučku sv. misu i propovijedati predsjednik Vijeća BKBiH za medije, vojni ordinarij, mons. Tomo Vukšić.
  5. U četvrtak, 22. rujna, sa sv. misom u 10 sati, obilježit će naš Caritas 30 godina svog postojanja i rada.
  6. U gradskoj dvorani „Borik“ još do sutra traje Sajam knjiga, na kojem je naša i biskupija po prvi put izložila svoja izdanja.
    U dvorani Ordinarijata možete još tijekom idućeg tjedna pogledati izložbu fotografija g. Atletića o sv. Majci Tereziji iz Kalkute i to u vremenu od 8 do 16 sati.
  7. Najava: U subotu, 8. listopada 2016. je dan hodočašća vjernika iz naše i Vrhbosanske biskupije u Mariju Bistricu. Podatke o prijavi javit ćemo naknadno.