Vijesti 2016. godina

BISKUP KOMARICA NA GRADILIŠTU NOVE ŽUPNE CRKVE

Banjolučki biskup Franjo Komarica, zajedno sa svojim tajnikom vlč. Borisom Jorgićem, pohodio je u srijedu 28. rujna 2016., gradilište nove župne crkve u župi Liskovica kod Mrkonjić Grada. Dočekali su ga upravitelj župe Liskovica i župnik Mrkonjić Grada vlč. Darko Anušić s desetak župljana i isto toliko radnika firme „Komotin d.o.o.“ iz Jajca, koja izvodi radove.

Radovi na izgradnji temelja i prve ploče – poda crkve napreduju vrlo dobro i već su pri kraju. Vruća želja župljana je da se radovi nastave na zidanje zidova crkve. Kako su sami nemoćni da prikupe potrebna financijska sredstva, uzdaju se u svoga biskupa da će on moliti dobre ljude na raznim stranama za financijsku ili materijalnu pomoć u izgradnji njihove crkve.

Biskup je pohvalio njihovu slogu, odlučnost i marljivost, te im je obećao da će učiniti što god bude mogao da gradnja njihove crkve ne stane, nego da bude nastavljena.

TABB
Liskovica/Mrkonjić Grad, 28. 9. 2016.