Vijesti 2016. godina

ODRŽANA SJEDNICA UPRAVNOG VIJEĆA CARITASA BiH

U srijedu, 5. listopada 2016. u prostorijama Nadbiskupskog ordinarijata vrhbosanskog održana je sjednica Upravnog vijeća Caritasa BiH. Sjednicu je sazvao predsjednik Caritasa BiH nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić. Na sjednici su sudjelovali članovi Upravnog vijeća: generalni vikari svih bosanskohercegovačkih nad/biskupija, ravnatelji Caritasa BiH i svih nad/biskupijskih Caritasa.

Nakon molitve i pozdrava predsjednika Caritasa BiH pristupilo se usvajanju zapisnika prošle sjednice i prihvaćanju predloženog dnevnog reda. Raspravljalo se o temama koje su u ovom trenutku prevažne za daljnju izgradnju Caritasa BiH kako bi isti što kvalitetnije ostvario svoje poslanju u karitativnom životu Katoličke crkve u BiH prema važećim crkvenim i državnim odredbama i zakonima. U središtu konstruktivne rasprave i zaključaka bile su sljedeće teme: Poslovnik o radu Upravnog vijeća, Opći pravilnik, Godišnji financijski plan za 2017. god., Strateški plan 2017.-2021., Proces odobravanja projekata, Kako smo reagirali na vijest o potresu u Italiji, Obračunavanje indirektnih troškova, Duhovne vježbe za djelatnike naših Caritasa, Nedjelja Caritasa u BiH 2016., Tjedan solidarnosti Hrvatskog Caritasa, Povlačenje članstva Caritasa BiH iz Mreže za izgradnju mira, kao i druga aktualne teme. Na kraju je dogovoreno da se sljedeća sjednica održi početkom ožujka 2017. godine.

CARITAS
Sarajevo, 6. listopad 2016.