IzdvajamoVijesti 2016. godina

BISKUP BANJOLUČKI BORAVIO U GLAVNOM GRADU SLAVONIJE

U utorak, 11. listopada 2013., biskup banjolučki Franjo Komarica, boravio je u Osijeku. Povod njegova dolaska u glavni grad Slavonije bilo je predstavljanje osječkoj publici dvije knjige u izdanju Europske akademije banjolučke biskupije: Zbornik radova s Međunarodnog studijskog dana „Prešučivani zločin“ i 2. izdanje knjige intervjua biskupa Komarice s njemačkim novinarom Winfriedom Gburekom „Ljubav. Sila. Domišljatost. Skidanje maski“. Predstavljanje u večernjim satima je organizirao vlasnik knjižare „Nova“ Ivica Vuletić u prostorijama knjižare.

Biskup je u društvu svoga tajnika vlč. Borisa Jorgića, mr. sc. Frane Piplovića voditelja Europske akademije i akademika Zlatka Kramarića, gen. konzula RH u Banjoj Luci tijekom svoga boravka u Osijeku pohodio najprije rektora sveučilišta „Josip Juraj Strossmayer“ prof. dr. sc. Željka Turkalja, zatim predsjednika gradske uprave Antu Đapića, te župana Osječko – baranjske županije Ivicu Šišljagića. Na sva tri mjesta su biskup i njegova pratnja bili srdačno primljeni.

U razgovorima je bilo riječi o aktualnim izazovima i poslovima sve tri važne društveno – političke institucije u istočnom dijelu Hrvatske, a također i o aktualnoj izuzetno dramatičnoj situaciji hrvatske populacije u b-h entitetu RS, gdje se nalazi i sjedište Banjolučke biskupije.

Boravak biskupa Komarice u Osijeku pratili su brojni mediji – kako prigodom njegovih susreta tako i tijekom predstavljanja knjige. Posebne duže intervjue s biskupom imali su domaći mediji Slavonske TV, Osječke TV, Radio Osijek i „Glas Slavonije“.

O knjigama su pred prepunom dvoranom knjižare „Nova“ govorili mr. Frano Poplović, akademik Kramarić, prof. dr. Ivica Šola, te biskup Komarica.

Nakon predstavljanja knjige, nazočni su imali mogućnost nabaviti u knjižari spomenute knjige, što su mnogi i učinili.

TABB
Osijek, 11. listopada 2016.