Vijesti 2016. godina

SVETKOVINA SVIH SVETIH U LIVNU

Svetkovina Svih svetih u Livnu započela je slavljem Svete mise u jutarnjim satima na Gorici u crkvi sv. Petra i Pavla. Predslavitelj je bio fra Miroslav Ištuk. U svojoj homiliji pozvao je sve prisutne da često provjeravaju idu li putem svetosti. Istaknuo je kako su blaženi ljudi u očima zemaljskog čovjeka slabi i jadni, a u očima nebeskog Oca jaki ljudi i odani vjernici.

Slavlje pučke mise u prijepodnevnim satima u crkvi Svih svetih u Livnu, gdje je proslavljen patron, predvodio je također fra Miroslav Ištuk u koncelebraciji s fratrima livanjskog distrikta. Nakon Mise izmoljeno je opijelo za sve poginule u minulim ratovima.

Još je jedna Misa proslavljena u poslijepodnevnim satima na groblju sv. Mihovila u Livnu. Predslavitelj je bio fra Miroslav Ištuk, a u koncelebraciji je bio meštar novaka fra Marinko Baotić. Novaci su animirali Misno slavlje čitanjem i pjevanjem s časnim sestrama i članovima goričkog zbora. Nakon Mise novaci su s meštrom izmolili opijelo za preminule fratre.

FIA
Livno, 2. studeni 2016.