Vijesti 2016. godina

PROMOCIJA U KŠC SV. FRANJO U TUZLI

Europska akademija Banjolučke biskupije i Katolički školski centar Sv. Franjo u Tuzli organizirali su 29. 11. 2016 godine u prostorijama KŠC Sv. Franjo promociju triju knjiga, čiji je izdavač Europska akademija Banjolučke biskupije. Riječ je o knjigama „Ljubav.Sila.Domišljatost.Skidanje maski.“ autora dr. Franje Komarice i njemačkog katoličkog novinara Winfrieda Gbureka, zborniku radova (dvadesetorice autora) „Prešućivani zločin“ i nedavno objavljenoj knjizi autora mr. Ante Ivića, „Katoličko stanovništvo župa Banja Luka i Ivanjska do 1818“. Tako su se i građani Tuzle mogli upoznati s ovim vrijednim knjigama koje dokumentirano i temeljito osvjetljuju okolnosti nestajanja i protjerivanja hrvatskog, katoličkog stanovništva s područja banjalučke regije i drugih dijelova RS-a. O knjigama su govorili i predstavili ih Frano Piplović, glavni urednik izdanja, autori, Banjolučki biskup dr. Franjo Komarica i mr. Ante Ivić, te akademik dr. Zlatko Kramarić, generalni konzul RH u GK RH u Banjoj Luci.

Predstavljanju ovih knjiga, između ostalih su prisustvovali Ivan Bandić, generalni konzul  u konzulatu RH u Tuzli, Jasmin Imamović, gradonačelnik Tuzle te premijer Vlade Tuzlanske županije Bego Gutić.

TABB
Banja Luka, 6. 12. 2016.