Vijesti 2016. godina

TRADICIONALNI BOŽIĆNI SUSRET BISKUPA SA SVEĆENICIMA I REDOVNICIMA

U subotu, na Badnji dan, 24. prosinca 2016., u biskupskom Ordinarijatu okupilo se 15-ak svećenika iz banjolučkog kraja na tradicionalno božićno čestitanje biskupu Franji Komarici i njegovom pomoćnom biskupu Marku Semrenu.

Nakon Božićne pjesme, u ime svih nazočnih je biskupu Franji uputio prigodnu božićnu čestitku biskup Marko.

U svom obraćanju svećenicima – dijecezanskim i redovničkim te redovnicima biskup Franjo je najprije zahvalio Bogu „što i ovogodišnjeg Božića možemo kao istinska duhovna obitelj podijeliti zajedničku radost zbog utjelovljenja Sina Božjega“. Podsjetio je i na proteklu godinu, koja je prošla u znaku Božjeg milosrđa, napomenuvši da „kao članovi Crkve i Kristovi suradnici i dalje trajno trebamo prakticirati djela milosrđa nalazeći se među našim sugrađanima, koji pate zbog težine nepravde i vlastitog grijeha – pomažući im da ne klonu“. Pozvao je sve svoje „vrijedne suradnike“ da budu i ubuduće „otvoreni poticajima Duha Svetoga, ne bojeći se novih zadaća i novih izazova u izvršavanju svoga apostolskog djela u ovom dijelu naše Crkve i Domovine“!

Zaželio je svima obilje Božjeg mira i duševne radosti uz svetkovinu Božića, kao i tijekom cijele Nove 2017. godine.

TABB
Badnji dan, 24. 12. 2016.