SVETA OBITELJ – ISELJENIČKI DAN (01.01.2017.-08.01.2017.)

1. Danas je svetkovina Svete obitelji: Isusa, Marije i Josipa te Svjetski dan selilaca i izbjeglica.
  2. U nedjelju, 1. siječnja, Nova godina, svetkovina Svete Marije Bogorodice, Svjetski dan mira. Sveta misa u katedrali bit će u 18, a u župnoj crkvi u 10.30 sati. – Biskup će tog dana slaviti misu u 10 sati u Trapistima;
    – u ponedjeljak, 2. siječnja, spomen je sv. Bazilija Velikog i Grgura Nazijanskog, biskupa i crkvenih naučitelja,
    – četvrtak, 5. siječnja, na početku svete mise u 18 sati bit će blagoslov vode uoči Bogojavljenja.
    – u petak, 6. svetkovina je Bogojavljenja ili Sveta Tri kralja, sv. misa u 9 sati. – Dan svetog djetinjstva ili Svjetski misijski dan djece. Prikupljenu milostinju darovat ćemo u cijelosti djeci u misijama. – Tog je dana godišnjica biskupskog ređenja našeg biskupa Franje. Čestitajući mu molit ćemo za njegov život i rad.
    U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu siječnju.
  3. Iduća je nedjelja Krštenje Gospodinovo, završetak božićnog vremena.