ČETVRTA NEDJELJA KROZ GODINU (29.1.2017.-5.2.2017.)

Zadnja nedjelja u mjesecu siječnju Dan je molitve za mir u Bosni i Hercegovini.

Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– u utorak, 31. siječnja, spomen sv. Ivana Bosca, prezbitera,

u četvrtak, 2. veljače, blagdan Prikazanja Gospodinova – Svijećnicu. Tog se dana slavi i Dan posvećenog života (redovnika i redovnica). Misa u katedrali u 18, a u župnoj crkvi u 10.30 sati. – Svijeće za blagoslov ponijeti sa sobom!

– u  petak, 3. veljače, neobvezan spomen sv. Blaža, biskupa i mučenika i blagoslov grla s blagoslovljenim svijećama;

– u subotu, 4. veljače, Sestre Klanjateljice Krvi Kristove slave svetkovinu sv. Marije De Mattias, rođendan svoje utemeljiteljice. One će tom prigodom u samostanskoj kapelici «Novi Nazaret» slaviti svečanu misu s početkom u 11 sati. Misu će predvoditi nas biskup Franjo. Sestre rado pozivaju na sudjelovanje u svetoj misi.

U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu veljači.

Iduća je nedjelja peta kroz godinu i prva u mjesecu veljači – posvećena je razmišljanju i molitvi za dar života.