Vijesti 2017. godina

HRT U DRVARU O PROBLEMU IZGRADNJE KATOLIČKE CRKVE

Ekipa Hrvatske radiotelevizije bila je 14. veljače 2017. u Drvaru gdje je snimala prilog o problemu izgradnje katoličke crkve, nakon što je drvarski župnik prošloga tjedna uputio dopis načelniku općine u kojem moli da se župi Drvar dodijeli zemljište za izgradnju crkve, nakon višegodišnjih opstrukcija od strane općinskih vlasti.

Vezano za ovu problematiku izjave za HRT dali su drvarski načelnik i župnik, kao i predstavnici Općinskog vijeća, Vlade Hercegbosanske županije, te župljani i građani Drvara.

Posebno je bio zanimljiv susret sa djecom i mladima župe Drvar u njihovim raznovrsnim aktivnostima, što pokazuje da „Živa Crkva“ u Drvaru živi unatoč problemu neadekvatnog prostora u kojem se redovito obavljaju bogoštovni čini i druge djelatnosti.

Prilog iz Drvara će biti emitiran na HRT 4, u četvrtak 16. veljače u večernjim satima u emisiji posvećenoj Hrvatima u BiH „Pogled preko granice“, te u drugim informativnim emisijama.

Župa Drvar
Drvar, 14. veljače 2017.