Vijesti 2017. godina

NOVACI U ČUKLIĆU

U nedjelju 2. travnja novaci su, na poziv župnika fra Tvrtka Vrdoljaka, posjetili župu Čuklić. Pjevanjem korizmenih pjesama animirali su svete mise u župnoj crkvi u 9 i 10:30 te u filijalnoj crkvi u Prologu u 12 sati, koje je predslavio meštar fra Marinko Baotić.

Fra Marinko je u svojim propovijedima pozivao na šutnju, molitvu i razmatranje, u svrhu učvršćivanja vjere. Kao vjernici trebali bismo se zapitati koliko se u svome životu brinemo za duhovno? Evanđelje poziva na vjeru koju trebamo svjedočiti svojim životom.

Na koncu je župnik zahvalio meštru i novacima na posjetu te poručio vjernicima kako je potrebno moliti za duhovna zvanja. Nakon ručka u župnoj kući novaci su se zaputili natrag u samostan na Goricu.

Fra Ivan-Dominik Filipović i Fra Nikola Livaja
Čuklić/Gorica, 9. travanj 2017.