DRUGA USKRSNA – BIJELA NEDJELJA (23.4.2017.-30.4.2017.)

NEDJELJA BOŽJEG MILOSRĐA

1. Nedjelja je Božjeg milosrđa. Potpuni oprost mogu danas dobiti oni koji se ispovjede i pričeste te pred Presvetim izmole Vjerovanje i Očenaš te dodaju zaziv: Isuse milosrdni, uzdam se u te! Djelomični oprost: svatko tko pobožno izgovori zaziv: Isuse milosrdni, uzdam se u te!
  2. U utorak, 25. travnja, blagdan sv. Marka, evanđelista, imendan pomoćnog biskupa Marka. Sjetimo ga se u molitvi.  – (Raspored blagoslova poljā u župi Pohoda BDM možete pogledati na oglasnoj ploči.)

– u subotu, 29. travnja, blagdan sv. Katarine Sijenske, djevice i crkvene naučiteljice, suzaštitnice Europe.

– U ponedjeljak i utorak, 24. i 25. travnja održat će se na Europskoj akademiji simpozij o srednjovjekovnoj Dubici – točnije o Dubičkom arhiđakonatu. Početak je u ponedjeljak u 9.30.

3. Iduća je nedjelja (30.4.2017.) Treća uskrsna.