Vijesti 2017. godina

KRIZMA NA GORICI

U subotu, 6. svibnja 2017. u samostanskoj crkvi na Gorici pomoćni biskup banjolučki mons. Marko Semren podijelio je sakrament potvrde ovogodišnjim krizmanicima župe Livno, kojih je bilo 120. Nakon svečanog dočeka biskup Semren je održao prigodan nagovor za krizmanike, kumove i roditelje.

Sveto misno slavlje u poslijepodnevnim satima je predslavio biskup Semren, a u koncelebraciji su bili fratri župe Livno te meštar novaka, dok su novaci ministrirali. Liturgiju je animirao livanjski župni zbor. Nakon homilije, u kojoj je biskup Semren naglasio potrebu za duhovnim zvanjima, uslijedio je obred podjele sakramenta.

Na koncu Mise župnik je zahvalio fratrima i vjeroučiteljima za poučavanje krizmanika, a biskupu Semren za predvođenje svečanosti i podjelu sakramenta. Riječi zahvale izreklo je i dvoje krizmanika udijelivši biskupu prigodan dar.

FIA
Gorica/Livno, 9. svibanj 2017.