Vijesti 2017. godina

PROSLAVLJEN PATRON ŽUPE SVETOG LEOPOLDA MANDIĆA U DRAGALOVCIMA

U subotu, 14. svibnja 2017. svečano je proslavljen zaštitnik župe Dragalovci sv. Leopold Bogdan Mandić. Svečano Misno slavlje predslavio je mons. dr. Pavo Jurišić, kanonik Vrhbosanskog Kaptola. Uz predslavitelja koncelebrirali su mons. Ivica Božinović, župnik župe Presnače i ravnatelj KŠC-a u Banja Luci, Marko Stojčić, dekan i župnik župe Bos. Gradiška, Anto Barešić, župnik župe Nova Topola te Pater trapist Zvonko Topić i Vlč. Vlado Lukenda, župnik u Prnjavoru koji su ispovijedali hodočasnike.

I ove godine sv. Leopold je sabrao raspršene župljane župe Dragalovci koja je iako mlada, ustanovljena 1970.god., proživjela svoju kalvariju i ostala bez većine svojih župljana. Od njih 13-eto koliko ih je sada nastanjeno na teritoriju župe, na Svetoj misi je sudjelovalo 300-ak onih koji nisu mogli odoliti zovu Dragalovaca i došli su kako bi se pomolili i molili zagovor sv. Leopolda.

U prigodnoj propovijedi mons. Jurišić je istaknuo lik i djelo sv. Leopolda, naglasivši kako se Bog može poigrati s ljudskim životom. Iako neugledan i odbačen od braće sv. Leopold će postati svetac kojemu će se slijevati mnošto ljudi po riječ utjehe i ohrabrenja, od onih običnih do onih uglednih, moćnih ljudi onoga vremena. U susretu s njim, ljudi su doživljavali što znači susret s ljubavlju i milosrđem i od njega su odlazili bitno drugačiji. Mons. Jurišić nam je sv. Leopolda predstavio kao ogledalo u koje bi se mi vjernici trebali svakodnevno ogledati.

Na poseban način slavlje su uzveličale sestre redovnice Misionarke ljubavi kao i Kulturno umjetničko društvo iz Omanjske „Jozo Džido Zuber“.

Svim okupljenim na početku Misnog slavlja dobrodošlicu je poželio upravitelj župe vlč. Boris Ljevak, te ih pozvao nakon Mise na kulturni program i ručak za sve sudionike u dvorištu crkve.

KTA
Dragalovci, 15. svibanj 2017.