Vijesti 2017. godina

BISKUP FRANJO KOMARICA POSJETIO ŽUPU PETRIĆEVAC

Na 13. utorak, 6. lipnja, uoči proslave blagdana sv. Ante Padovanskog, mons. dr. Franjo Komarica, biskup banjolučki, posjetio je svoju rodnu župu sv. Ante Padovanskog na Petrićevcu.

Tom prigodom biskup je donio i posvetio moći sv. Ante. Uz biskupa na misi su koncelebrirali župnik i gvardijan samostana fra Dujo Ljevar i kapelan fra Domagoj Šimić.

Biskup je započeo propovijed pitanjima „Tko vjeruje da je Isus umro?“ i „Tko vjeruje da je Isus uskrsnuo?“, zamolivši puk da digne ruku ako vjeruje. Obratio se gvardijanu upitavši za župljane. Tokom ostatka propovijedi dotaknuo se i života sv. Ante i primjera njegove vjere, te propovijed završio vraćajući se na važnost zajedništva i vjere kako u obitelji tako i u vjerskim zajednicama.

Nakon obreda posvete, svi prisutni su imali mogućnost čašćenja moći uz pjesmu Iz zemaljske. Poslije euharistije uslijedila je molitva litanija. Misa se završila uz pjesmu Do nebesa i slikanje s našim gostom.

www.samostan-petricevac.org
Petrićevac, 8. lipnja 2017.