Loading Događaji

« Svi Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

KULTURNO-VJERSKI DANI NAŠA GORICA

29. lipnja 2017.

U povodu zaštitnika crkve i samostana svetih apostola Petra i Pavla Franjevački samostan na Gorici u Livnu i Franjevački muzej i galerija Gorica – Livno organizira od 26. do 29. lipnja 2017. manifestaciju Kulturno-vjerski dani Naša Gorica.

Program ove manifestacije koja se održava već osmi put zaredom započinje u ponedjeljak, 26. lipnja kada je svečanost otvorenja 1. međunarodnog trijenala grafike u Livnu o kojoj će govoriti ravnateljica FMGG Livno Dražena Džeko i kustosica Željka Markov te gosp. Božo Biškupić, idejni začetnik ove likovne manifestacije na kojoj sudjeluje 109 eminentnih grafičara iz 33 zemlje s 216 grafika, a u glazbenom dijelu programa nastupit će mladi i talentirani glazbenik na gitari Ivan Šušnjar;

U utorak, 27. lipnja bit će predstavljena knjiga Komunizam i čovjek – odnos vlasti i pojedinca u Hrvatskoj (1958.-1972.) autora dr. Josipa Mihaljevića, Livnjaka, a o knjizi će govoriti: dr. Jasna Turkalj, ravnateljica Hrvatskog instituta za povijest te povjesničari dr. Zlatko Hasanbegović i dr. Vladimir Geiger; u glazbenom dijelu programa nastupit će Renata i Ivan Karša iz Osijeka.

U srijedu, 28. lipnja održat će se koncert klape Krunik iz Kučina, a fra Marijan Karaula imat će predavanje o fra Anđelu Ćuriću, bivšem provincijalu Bosne Srebrene i višegodišnjem gvardijanu na Gorici.

Svih ovih dana slavit će se Mise u samostanskoj crkvi na Gorici s početkom u 18 sati, a na svetkovinu 29. lipnja, Svetu misa u 10.30 sati predvodit će ih fra Miro Jelečević, profesor na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu.

Detalji

Datum: