Loading Događaji

« Svi Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

OKRUGLI STOL: “HRVATI – KATOLICI U ENTITETU RS-A U BIH – STANJE I PERSPEKTIVE”

27. veljače 2018.

Povodom objavljivanja redovnog godišnjeg popisa katoličke (hrvatske) populacije (kraj 2017.g.) u župama Banjolučke biskupije i Vrhbosanske nadbiskupije (područje entiteta RS-a u BiH) te aktualnih međudržavnih inicijativa i susreta, Europska akademija Banjolučke biskupije organizira Okrugli stol na temu “Hrvati – katolici u entitetu RS-a u BiH – stanje i perspektive”, koji će se održati u utorak, 27. veljače 2018. u 17 sati u dvorani EU akademije u zgradi Biskupskog Ordinarijata u Banjoj Luci, ul. Kralja Petra I Karađorđevića 80.

Sudjeluju predstavnici Europske akademije: Dr. Miro Kovač, predsjednik Odbora za vanjsku politiku Hrvatskog sabora; Akademik. prof. dr. Zlatko Kramarić generalni konzul RH u GK RH u Banjoj Luci; Prof. dr. Stjepan Šterc, demograf, PMF Zagreb; Predstavnici Saveza udruga (prognanih) Hrvata s područja Sjeverozapadne i Sjeverne Bosne (entitet RS-a); Politički predstavnici hrvatskog naroda iz BiH; Politički analitičari iz Banja Luke;

Pozvani: Predstavnici Središnjeg državnog Ureda za Hrvate izvan RH; Predstavnici međunarodnih institucija i organizacija u BiH; Predstavnici medija iz BiH i RH; Predstavnici Katoličke Crkve.

Detalji

Datum: