• This event has passed.

TREĆI SUSRET SVEĆENIKA U BOSNI I HERCEGOVINI

16. lipnja 2016.

Tomislavgrad, 16. lipanj 2016.

U četvrtak, 16. lipnja 2016. u duvanjskoj župi sv. Mihovila arkanđela, u župnoj crkvi posvećenoj sv. Nikoli Taveliću u Tomislavgradu održat će se III. Susret svećenika iz cijele Bosne i Hercegovine.

– 10.00 sati – Pozdrav
gvardijan fra Ante Pranjić
– Treći čas
predvodi biskup mons. Ratko Perić
– Izlaganje na temu milosrđa
fra Ivan Ivanda
– Priprava za ispovijed
o. Đani Kordić
– Prigoda za sakrament pomirenja
Na raspolaganju misionari milosrđa
– 12.00 sati – svečano Euharistijsko slavlje
predsjeda kardinal Vinko Puljić; propovijeda biskup mons. Tomo Vukšić; prigodnu riječ upućuje apostolski nuncij u BiH mons. Luigi Pezzuto
*Misno ruho bijele boje
– Razgledanje Muzeja i Galerije
– u 14.00 sati – ručak (švedski stol) u restoranu „Gospodar prstenova“
(na izlazu iz Tomislavgrada u smjeru Splita)

„Bogu smo zahvalni i papi Franji što se ovaj susret priprema i odvija u izvanrednoj Godini Božjega milosrđa, koja se na osobit način tiče svećenika kao ispovjednika – prenositelja Božjega milosrđa u sakramentu pomirenja. Ovakav je skup nama biskupima Bogom dana prigoda da pokažemo svoju osobitu zahvalnost i svoje zajedništvo sa svećenicima koji redovito podnose teret i žegu dana vršeći povjerenu pastoralnu ili drugu crkvenu službu u svojoj zajednici, a u okviru pojedine dijeceze odnosne krajevne i sveopće Crkve“, napisao je u svom pozivu predsjednika Biskupske konferencije BiH kardinal Vinko Puljić uz napomenu da susret, planiran samo za nas svećenike, ali da će biti otvoren i za sudjelovanje vjernika na Misnom slavlju u župnoj crkvi u 12 sati toga dana.

Program ovoga Susreta sličan je prethodnim skupovima na Kupresu 2010. i u Livnu 2013. godine. Započet će zajedničkom molitvom Srednjega časa nakon čega će župnik iz Goranaca dr. Ivan Ivanda održati izlaganje na temu Božjega milosrđa. Ispit svećeničke savjesti izložit će o. Đani Kordić, karmelićanin iz Karmela sv. Ilije na Zidinama (župa Grabovica), nakon čega će biti mogućnost za sakramenta pomirenja ili moljenja krunice. Potom će uslijediti Euharistijsko slavlje koje će predvoditi kardinal Puljić, a prigodnu propovijed uputit će vojni biskup u BiH mons. Tomo Vukšić. Prigodnu riječ na kraju Svete mise uputit će apostolski nuncij u BiH nadbiskup Luigi Pezzuto. Nakon što razgledaju franjevački muzej i galeriju, druženje će biti nastavljeno za zajedničkim stolom.

KTA

Date: