• This event has passed.

XVII. GODIŠNJA SKUPŠTINA NACIONALNOG VIJEĆA PMD BIH

5. veljače 2018. - 8. veljače 2018.

Prema rotacijskom ključu od 5. do 8. veljače 2018. održat će se XVII. godišnja skupština Nacionalnog vijeća PMD BIH, kojeg, uz nacionalnog ravnatelja PMD BIH, sačinjavaju svi dijecezanski ravnatelji PMD u BiH.

Godišnja skupština, počinje u ponedjeljak, 5. veljače Svetom misom u banjalučkoj katedrali sv. Bonaventure koju će predvoditi mons. Franjo Komarica, biskup banjolučki.

Sutradan u utorak, 6. veljače u jutarnjima satima započinje radni dio Skupštine u kojem svi ravnatelji prezentiraju godišnja pastoralno-financijska izviješća za 2017. godinu. Nakon izviješća raspravljat će se o postojećim projektima i djelatnostima Misijske središnjice i dijecezanskih misijskih ureda te novim misijskim akcijama, s obzirom na naše mogućnosti i potrebe misija i naših misionara. U večernjim satima je Sveta misa u župi Pohoda BDM u Banjoj Luci koju će predvoditi i propovijedati vlč. Antun Štefan, nacionalni ravnatelj PMD Republike Hrvatske.

U srijedu, 7. veljače ravnatelji će posjetiti važnije ustanove Banjolučke biskupije, a navečer je Sveta misa u župi Presnače koju će predvoditi mons. Luka Tunjić, nacionalni ravnatelj PMD BiH.

Godišnja skupština završava nakon jutarnje Svete mise u četvrtak, 8. veljače.

Geslo ovogodišnje Skupštine odvijat će se u duhu riječi pape Franje da su misije naša obveza i to tijekom cijele godine: „Misije naša trajna obveza.“

Pozivamo prijatelje misija da nas prate u molitvi i da u duhu budu s nama, svjesni sve većih potreba i izazova u misijskim zemljama. Pozivamo, također, prijatelje misija i sve vjernike da ovih dana mole posebno za naše misionare u DR Kongo koja proteklih mjeseci proživljava teške trenutke. U toj državi djeluje najviše (9) naših misionara. (www.missio.ba)

Start:
5. veljače 2018.