Vijesti 2019. godina

ODRŽANA SJEDNICA ORGANIZACIJSKOG ODBORA ZA ČETVRTI SUSRET SVEĆENIKA U BIH

Prva sjednica Organizacijskog odbora za Četvrti Susret svećenika u Bosni i Hercegovini, koji će se održati 5. lipnja 2019. u Kupresu, održana je u župnom centru u Otinovcima pokraj Kupresa, 20 svibnja 2019. pod predsjedanjem mons. Ratka Perića, biskupa mostarsko-duvanjskog i apostolskog upravitelja trebinjsko-mrkanskog i predsjednika Vijeća za kler Biskupske konferencije BiH.

Dogovoreno je da susret svećenika u Bosni i Hercegovini bude održan u duhu Godine misija koju su proglasili biskupi Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine. Susret će započeti, 5. lipnja 2019. u 10 sati u župnoj crkvi Svete Obitelji u Kupresu molitvom Trećeg časa iz Božanskog časoslova. Nakon toga prigodno izlaganje o misijama, misionarima i misijskom djelovanju imat će župnik u čuvar svetišta u Studencima pokraj Ljubuškog don Ivan Štironja, bivši misionar i bivši ravnatelj Papinskih misijskih djela u BiH. Potom će član Hercegovačke franjevačke provincije fra Filip Sučić, bivši misionar, prigodnim razmišljanjem pomoći svećenicima u pripravi za pristup sakramentu pomirenja. Za ovu prigodu bit će pozvani i misionari milosrđa u BiH. U 12 sati započet će svečano Euharistijsko slavlje koje će, u zajedništvu svih biskupa u BiH i uz koncelebraciju franjevačkih provincijala u BiH i svih okupljenih svećenika, predvoditi predsjednik Biskupske konferencije kardinal Vinko Puljić, nadbiskup metropolit vrhbosanski. Nakon Svete mise bit će prigoda za nastavak svećeničkog druženja i objed u kripti župne crkve.

Tijekom sjednice Odbora preuzete su povjerene zadaće za pripremu Susreta svećenika u BiH.

KTA
Kupres, 21. svibanj 2019.