XVI. NEDJELJA KROZ GODINU (21.07.2019.-28.07.2019.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:
    – u ponedjeljak, 22. srpnja, blagdan sv. Marije Magdalene,
    – u utorak, 23. srpnja, blagdan sv. Brigite, redovnice i suzaštitnice Europe,
    – u četvrtak, 25. srpnja, blagdan sv. Jakova, apostola
    – u petak, 26. srpnja, spomen sv. Joakima i Ane, roditelja B. D. Marije,
    – u subotu, 27. srpnja, spomen sv. Klementa Ohridskog i Gorazda, biskupa i drugova.
  2. U subotu, 27. srpnja, župa Drvar obilježit će „Dan molitvenog sjećanja na mučenike i žrtve Banjolučke biskupije“: Križni put u 10 sati predvodit će banjolučki župnik Žarko V. Ošap; sv. misu u 11 sati Apostolski nuncij mons. Luigi Pezzuto, koji će u 12.30 blagosloviti početak izgradnje župnog pastoralnog centra u Drvaru.
  3. Iduća je nedjelje 17. kroz godinu, posljednja u mjesecu srpnju, kada ćemo i mi ovdje u katedrali obilježiti Dan molitvenog sjećanja na mučenike i žrtve za vjeru u Banjolučkoj biskupiji.
  4. Te ćemo se nedjelje mi u katedrali uključiti u misijsku akciju MIVA BiH. Ona se organizira uz spomendan sv. Kristofora, zaštitnika vozača. – Uz redovitu milostinju prikupit ćemo priloge za pomoć u nabavci prijevoznih sredstava za misionare u svijetu. Nije bitno da dadnemo puno nego da se svatko i s malim darom uključi u pomaganje misija.