Vijesti 2019. godina

KATEHEZE ZA PRIPREMNE SUSRETE ZA SHKM 2020.

Na mrežnim stranicama Pastorala mladih Zagrebačke nadbiskupije objavljeno je deset pripremnih kateheza na kojima će sudjelovati mladi po župama Zagrebačke nadbiskupije prvoga dana Susreta, u subotu 9. svibnja. Tekst i kateheze prenosimo u cijelosti:

Dragi mladi!

Pred vama su kateheze za pripremne susrete u vašim zajednicama uoči 11. Susreta hrvatske katoličke mladeži. Ponuđeno je deset kateheza u kojima se obrađuju teme koje proizlaze iz gesla Susreta: Što god vam rekne, učinite! (Iv 2,5). Svojom tematikom kateheze žele potaknuti mlade na zauzeto djelovanje i zauzimanje mladih u društvu, stoga vas potičemo da ohrabreni ovim pripremnim susretima pođete u svoje zajednice i tamo vodu pretvorite u vino. Ističemo da je sadržaj kateheza ponajprije pomoć u osmišljavanju susretâ i ostvarenju predloženih ciljeva, pa ga stoga možete prilagođavati svojim mogućnostima i potrebama.

Želimo vam blagoslovljenu i plodonosnu pripremu za Susret hrvatske katoličke mladeži 9. i 10. svibnja.

Vidimo se u Zagrebu!

Kateheze su stavljene po redu te se ispod svake kateheze nalaze potrebni radni listovi za tu katehezu:

01 Svadba u Kani.pdf
02 Zenom neka se zove.pdf
RL Zenom neka se zove.pdf
03 Navjestenje – Marijino DA!.pdf
04 Zahvalnost i poziv na svetost.pdf
RL Zahvalnost i poziv na svetost.pdf
05 Moja Kana Galilejska.pdf
RL Covjeculjci.pdf