VII. NEDJELJA KROZ GODINU (23.02.2020.-01.03.2020.)

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– u srijedu, 26. veljače, Pepelnicu – Čistu srijedu, obvezan post i nemrs. Misa će u katedrali biti u 18 sati, a kao znak početka korizmenog vremena pristupit ćemo pepeljanju.

– Tijekom korizme obavljat ćemo u katedrali pobožnost Križnog puta i to pola sata prije večernje mise: srijedom i subotom. – Na Čistu srijedu ne će biti križnog puta.

2. Iduća je nedjelja prva korizmena nedjelja. – Te će nedjelje, osim redovite mise u 9 sati, u katedrali biti i večernja misa u 18 sati, predvodit će je Vinko kardinal Puljić, a propovijedati nadbiskup zadarski mons. Želimir Puljić uz sudjelovanje ostalih biskupa iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, koji će u ponedjeljak (2.3.2020.) održati svoj godišnji sastanak. – Radi toga iduće nedjelje u župnoj crkvi ne će biti večernje mise.