AudioVijesti 2021. godina

AUDIO: U LIVNU POČINJE KULTURNO-VJERSKA MANIFESTACIJA HRVATA U BIH ‘VRATIMO NADU ZAVIČAJU’

Nakon Zagreba i Jajca, Dani kulturno-vjerske baštine Hrvata Bosne i Hercegovine seli u Livno. Održava se u organizaciji Hrvatske matica iseljenika i KUD Rudine iz župe Vidoši kod Livna, a pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ured za Hrvate izvan domovine, Grada Livna i Vlade HBŽ. Treći Dani kulturno-vjerska baština Hrvata Bosne i Hercegovine održavaju se pod geslom ”Vratimo nadu zavičaju”, izvijestio je portal Radiotelevizije Herceg-Bosne.

Manifestacija se priređuju s ciljem međusobnog povezivanja Hrvata u BiH i matičnoj domovini Republici Hrvatskoj i šire. Upoznavanje zajedničke tradicije, kulture i nošnje; unapređenje kulturnih, obrazovnih, gospodarsko-socijalnih i drugih životnih zanimanja raseljenih bosansko-hercegovačkih Hrvata, kao i pružanje potpore Hrvatima u BiH, posebno u jačanju i očuvanju nacionalnog, vjerskog i kulturnog identiteta, navode iz Kulturno umjetničkog društva “Rudine” župa Vidoši – Livno.

Program događanja:

Petak,19.11.2021.

• 18:00 sati okrugli stol – javna tribina na temu Prekogranična suradnja i korištenje EU fondova u cilju opstanka Hrvata na ovim prostorima, jačanje gospodarstva, OPG-ova i turizma

Subota, 20.11.2021

• 11:00 sati – sveta misa – predslavi mons. Marko Semren, pomoćni biskup banjolučki, Samostan Gorica-Livno
  • 13:00 sati- otvorenje izložbe Nematerijalna kulturna baština Hrvata u BiH – autor o.Zvonko Martić
  • 16:00 sati – kulturno umjetnički program, Dvorana Narodnog sveučilišta

Josip Perković, predsjednik Organizacijskog odbora i predsjednik KUD-a Rudine župa Vidoši-Livno je bio gost u Otvorenom programu Radiotelevizije Herceg-Bosne. Pripremila Ines Vučina.

Poslušajte:

KTA/rtv-hb.com
Livno, 20. studenog 2021.