Loading Događaji

« Svi Događaji

• Ovaj događaj je prošao.

GODINU DANA OD POHODA PAPE FRANJE BIH

6. lipnja 2016.

U ponedjeljak, 6. lipnja 2016. navršit će se godinu dana od pastirskog posjeta pape Franje Bosni i Hercegovini. Po ocjenama mnogih, bio je to jedan od najljepših trenutaka posljednjih godina u Bosni i Hercegovini i jedan od rijetkih trenutaka zajedničke suradnje i otvorenosti svih ljudi dobre volje prema čovjeku u bijelom koji je nosio poruku mira.

U ponedjeljak, 6. lipnja 2016. u sarajevskoj katedrali Srca Isusova s početkom u 18 sati nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić predslaviti će svečano Misno slavlje, a nakon Mise program će se nastaviti svečanom akademijom koja će biti upriličena u Svećeničkom domu u Sarajevu (ul. Josipa Stadlera 11) s početkom u 19.30 sati. Na akademiju i zajedničko druženje pozvani su svi koji mogu i žele doći i podsjetiti se ovog lijepog događaja.

Poseban naglasak bit će stavljen na poruke koje je tom prigodom uputio papa Franjo. Bilo bi hvale vrijedno da ih svi, a posebno oni koje nose veće odgovornost u društvu, ponovno pročitaju da bi lakše i brže usmjerili Bosnu i Hercegovinu putem mira i suradnje na dobro svih.

Govori, video i fotografije mogu se pročitati i vidjeti na web stranici: www.papa.ba.

———-

Program obilježavanja obljetnice pohoda pape Franje Sarajevu

U ponedjeljak, 6. lipnja 2016. u sarajevskoj katedrali Srca Isusova s početkom u 18 sati nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić predslaviti će svečano Misno slavlje o obljetnici pohoda pape Franje Sarajevu, 6. lipnja prošle godine.

Nakon Mise, program će se nastaviti svečanom akademijom koja će biti upriličena u Svećeničkom domu u Sarajevu (ul. Josipa Stadlera 11) s početkom u 19.30 sati. Voditelj programa biti će mr. vlč. Josip Vajdner.

Program akademije:

– Svečana pjesma Mir vama (uz matricu izvode neki od članova koji su i u originalu pjevali – zbor Caritasovac, Ivica Šarić, Željka Katavić…)
– Pozdrav kardinala Puljića, u ime Crkvenoga odbora za pripravu dočeka pape Franje
– Pozdrav dr. Dragana Čovića, u ime Državnoga odbora za pripravu dočeka pape Franje

Izlaganja na temu POHODIO NAS JE PAPA FRANJO
1. Papine poruke i geste u medijskom praćenju (Belmin Karamehmedović, direktor BHRT-a)
2. Papine poruke nositeljima vlasti (Marinko Čavara, predsjednik Federacije BiH)
3. Odjek ekumenskog i međureligijskog susreta s Papom (prof. dr. fra Mile Babić)
– pjesma Tu es Petrus (izvodi: Dragan Pavlović, bariton; na klaviru vlč. Marko Stanušić)
4. Papine poruke mladima
5. Interpretacija Papinih poruka u bh. društvo (nuncij Luigi Pezzuto)
– DOMJENAK

Tijekom izlaganja na video-zaslonu biti će upriličena projekcija fotografija s pohoda pape Franje Bosni i Hercegovini

U prigodnom formatu otisnuti su govori pape Franje kao i govori ostalih sudionika toga događaja, koji će podijeljeni besplatno.

Posjetitelji će po promotivnim cijenama moći nabaviti najnoviju knjigu kardinala Puljića, „Iz župnikove torbe“ (kta)

Detalji

Datum: