• This event has passed.

Mise biskupa Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine tijekom pohoda „Ad limina“ u Rimu

3. svibnja 2024. - 8. svibnja 2024.

Prigodom pohoda “Ad limina” članova Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine, od 3. do 8. svibnja 2024., biskupi će slaviti Svete mise u rimskim bazilikama i u Hrvatskoj crkvi sv. Jeronima.

U <strong>petak 3. svibnja u 7:15 sati</strong> biskupi će slaviti Svetu misu <strong>u Bazilici sv. Petra, na oltaru na grobu prvaka apostolskog zbora</strong>. Misno slavlje predvodit će i propovijedati predsjednik Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine, nadbiskup metropolit vrhbosanski i apostolski upravitelj Vojnog ordinarijata u BiH <strong>mons. Tomo Vukšić</strong>.

U <strong>subotu 4. svibnja u 18:00 sati</strong> biskupi će slaviti Svetu misu u <strong>crkvi Aracoeli u Rimu</strong> u kojoj se nalazi <strong>grob Katarine Kosača-Kotromanić</strong>, supruge bosanskog kralja Stjepana Tomaša i pretposljednje bosanske kraljice u povodu 600. obljetnice njezina rođenja. Euharistijsko slavlje predvodit će i prigodnu propovijed uputiti predsjednik Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine, nadbiskup metropolit vrhbosanski i apostolski upravitelj Vojnog ordinarijata u BiH <strong>mons.</strong> <strong>Tomo Vukšić</strong>.

U <strong>nedjelju 5. svibnja u 18:00 sati u Hrvatskoj crkvi sv. Jeronima</strong> biskupi će, u zajedništvu s hrvatskom rimskom zajednicom, proslaviti blagdan sv. Leopolda Bogdana Mandića i bl. Ivana Merza te sudjelovati na proljetnom susretu hrvatskih rimskih studenata. Svetu misu na hrvatskome jeziku predvodit će predsjednik Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine, nadbiskup metropolit vrhbosanski i apostolski upravitelj Vojnog ordinarijata u BiH <strong>mons.</strong> <strong>Tomo Vukšić</strong>, a propovijedat će biskup banjolučki <strong>mons. Željko Majić</strong>.

U <strong>ponedjeljak 6. svibnja u 18:00 sati</strong> biskupi će slaviti Svetu misu <strong>u Bazilici sv. Pavla izvan zidina</strong>. Misno slavlje predvodit će i propovijedati <strong>mons. Petar Palić</strong>, biskup mostarsko-duvanjski i apostolski upravitelj trebinjsko-mrkanski.

U <strong>utorak 7. svibnja u 7:00 sati</strong> biskupi će slaviti Svetu misu u Bazilici Svete Marije Velike. Misno slavlje predvodit će i propovijedati biskup banjolučki <strong>mons. Željko Majić.</strong>

U <strong>srijedu 8. svibnja u 7:30 sati</strong> biskupi će slaviti Svetu misu u Bazilici sv. Ivana Lateranskog. Misno slavlje predvodit će i propovijedati pomoćni biskup banjolučki<strong> mons. Marko Semren.</strong>

U priopćenju s 89. redovnog zasjedanja, održanog 20. i 21. ožujka 2024. u prostorijama Biskupskog ordinarijata u Mostaru, biskupi Biskupske konferencije BiH pozvali su sve Hrvate katolike, a posebno članove svojih biskupijskih zajednica, koji se nalaze u Rimu ili će tih dana biti na hodočašću u tom gradu da, prema svojim mogućnostima, sudjeluju na Svetim misama koje će slaviti biskupi Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine, a na poseban način u subotu 4. svibnja u crkvi Aracoeli i u nedjelju 5. svibnja u Hrvatskoj crkvi sv. Jeronima. Također potiču na molitvu da ovaj pohod crkvenih pastira bude na blagoslov svim članovima partikularnih Crkava i svih ljudi u Bosni i Hercegovini.

<strong>Napomena svećenicima:</strong> Svećenici mogu koncelebrirati na svim Svetim misama. Trebaju ponijeti albu i štolu (vidi liturgijska boja dana).
<p style=”text-align: right;”>KTA</p>

Start: