Vijesti 2022. godina

NOVA KNJIGA MONS. ANTE ORLOVCA

U nakladi Župe Presv. Srca Isusova Šurkovac upravo je izašla iz tiska (28.3.2022.) knjiga: Anto Orlovac, Stradanje sanskih katoličkih župa u Drugome svjetskom ratu (1941.-1945.), Banja Luka – Šurkovac 2022., 23,5 x 16 cm, meki uvez, 346 stranica.

Recenziju je napisao prof. dr. fra Velimir Blažević.

Knjiga ima dva dijela. U prvome dijelu, na stotinjak stranica, ukratko su prikazane župe: Prijedor, Sanski Most, Sasina, Stara Rijeka, Stratinska i Šurkovac (Volar) sa svojim župnicima u razdoblju Drugog svjetskog rata.

U drugom dijelu je popis katoličkih žrtava (poimence je navedeno 1857 žrtava) poredanih po župama, s osnovnim osobnim podatcima žrtava do kojih je na temelju pisanih dokumenata mogao doći.

Knjiga se može nabaviti kod autora u Banjoj Luci i kod nakladnika Župa Presv. Srca Isusova, Šurkovac 34, BiH-79206 Ljubija.