• This event has passed.

XX. REDOVITO GODIŠNJE ZAJEDNIČKO ZASJEDANJE HBK I BK BIH

14. ožujka 2018.

XX. redovito zajedničko zasjedanje članova Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine i Hrvatske biskupske konferencije održat će se u srijedu, 14. ožujka 2018. u Nadbiskupskoj rezidenciji u Sarajevu.

Na godišnjicu izbora pape Franje, 13. ožujka 2018. članovi dviju Biskupskih konferencija slavit će Svetu misu u 18 sati u katedrali Srca Isusova u Sarajevu.

U radnom dijelu zasjedanja biskupi će razgovarati o zajedničkim temama, a to su: Hrvatska inozemna pastva, Papinski hrvatski zavod sv. Jeronima u Rimu, Tjedan solidarnosti s Crkvom i ljudima u BiH i Nedjelja solidarnosti, Komisija HBK i BK BiH za Hrvatski martirologij i Ured za prikupljanje svjedočanstava, Misijska djelatnost Crkve u Hrvata, a bit će riječi i o liturgijskim pitanjima te o dokumentu za odgoj i izobrazbu budućih svećenika.

KTA
Sarajevo, 11. ožujak 2018.

Date:
14. ožujka 2018.