DRUGA KORIZMENA NEDJELJA (25.02.2024-03.03.2024.)

Pačista Nedjelja

1. U idućem tjednu nema liturgijskih obveznih spomendana.
  2. Iduće nedjelje je 3. korizmena nedjelja – Nedjelja međusobne solidarnosti u Bosni i Hercegovini. – Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom u BiH traje od 3. do 10. ožujka 2024. – Otvaranje Tjedna bit će u crkvi sv. Josipa u Prijedoru s misom u 10 sati. – Milostinja te nedjelje skupljat će se i rasporediti najsiromašnijim župama u Bosni i Hercegovini.
  3. U petak, 1. ožujka, u 19 sati održat će se u katedrali zahvalna akademija posvećena dosadašnjem biskupu mons. Franji Komarici.
  4. U subotu, 2. ožujka, u 11 sati bit će svečanost ređenja novog banjolučkog biskupa mons. Željka Majića, on će tom prigodom službeno preuzeti upravu Banjolučke biskupije.
  5. U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu ožujku. Pobožnost, radi svečanosti tih dana, obavite privatno.
  6. Tijekom korizme pobožnost Križnog puta je u katedrali srijedom i subotom pola sata prije večernje mise, a u župnoj crkvi utorkom i petkom u 17.30 sati a zatim sv. misa. – U subotu iznimno ne će biti u katedrali zajednička pobožnost Križnog puta.