DRUGA NEDJELJA DOŠAŠĆA (04.12.2022.-11.12.2022.)

1. Danas će u župnoj crkvi Pohoda BDM nakon mise u 18 sati biti proslava sv. Nikole i podijelit će se paketići za djecu. – Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– u utorak, 6. prosinca neobvezan spomen sv. Nikole, biskupa,

– u srijeda, 7. prosinca, spomen sv. Ambrozija, biskupa i crkvenog naučitelja,

– u četvrtak, 8. prosinca, svetkovina Bezgrješnog Začeća BDM,

– u subotu, 10. prosinca, kvatrena subota – večernja misa od 3. nedjelje došašća.

Danas počinje zimski kvatreni tjedan i Crkva preporučuje da kroz taj tjedan posebno molimo, činimo pokoru i djela ljubavi za kršćansku dobrotvornost i u zahvalu Bogu za njegova dobročinstva. Kvatreni su dani: srijeda, petak i subota.

2. Iduća je nedjelja treća nedjelja došašća i Nedjelja Caritasa. Milostinja te nedjelje je namijenjena Caritasu.
  3. Župnik naše župe, vlč. Vladislav Ž. Ošap, prikuplja sredstva za pomoć bolesnicima koje će pohoditi za božićnu ispovijed. Svoje priloge možete dati u sakristiji ili staviti u kutiju s natpisom „Božićni dar za bolesnike“.
  4. Glede pretplate na vjerske novine / časopise: ako se želite pretplatiti za iduću godinu, javite se u sakristiju. – Dosadašnji pretplatnici neka se jave, ako žele otkazati pretplatu!
  5. Kalendare za iduću godinu možete nabaviti u knjižari u zvoniku.