DUHOVI – PEDESETNICA (28.05.2023.-04.06.2023.)

1. S današnjom svetkovinom završava uskrsno vrijeme i počinje vrijeme kroz godinu. Uskrsna svijeća, simbol uskrsloga Krista i božanskog svjetla bit će uklonjena iz prezbiterija, a već od sutra umjesto Gospinog pozdrava „Kraljice neba“ ujutro, upodne i navečer molit ćemo „Anđeo Gospodnji“. – S današnjim danom počinje ljetni kvatreni tjedan. Pozvani smo na intenzivniju molitvu te djela pokore i ljubavi, da Bog posveti ljudski rad i zemlji dade dobar urod.
  2. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:

– sutra, u ponedjeljak, 29. svibnja, spomen Bl. Djevice Marije Majke Crkve,

– u srijedu, 31. svibnja, u našoj župi je svetkovina Pohoda BDM. U župnoj crkvi svečana misa u 10.30, predvodit će ju vlč. Perica Matanović, župnik iz Velimirovca/Našice. Večernje će mise u župi i u katedrali biti u 18 sati (vidi plakat) i završetak svibanjske pobožnosti Gospi;

– u četvrtak, 1. lipnja, je spomen sv. Justina, mučenika,

– u subotu, 3. lipnja, spomen je sv. Karla Lwange i drugova, afričkih mučenika.

U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu lipnju.

3. Iduća je nedjelje svetkovina Presvetog Trojstva.