Vijesti 2018. godina

ZAPOČELE FRANJEVAČKE PUČKE MISIJE U ŽUPI SVIH SVETIH U LIVNU

U nedjelju 28. listopada, večernjom svetom misom u 18:00h započele su franjevčke pučke misije u župi Livno. U koncelebraciji s domaćim svećenicima, pristiglim svećenicima-misionarima, svetu misu je predvodio fra Slavko Topić, pučki misionar i gvardijan Franjevačkog samostana Sv. Ante iz Sarajeva. Na pučkim misijama sudjeluju također 5 bogoslova Franjevačke teologije u Sarajevu.

Fra Slavko je tijekom propovijedi objasnio smisao održavanja pučkih misija i njihovu važnost u vremenu kada Božjem narodu – pritisnutom mnogim nevoljama i iskušenjima – prijeti opasnost da okrene leđa svome Bogu.

U ponedjeljak je program započeo jutarnjom svetom misom i molitvom jutarnje molitve časoslova s okupljenim narodom koju su predvodili franjevački bogoslovi. Nakon svete mise na oltaru je izložen Presveti Oltarski Sakrament i sve do podne narod je imao priliku za svetu ispovijed i razgovor sa svećenicima – misionarima u crki. Točno u podne svi okupljeni su zajednički molili Anđeoski pozdrav i primili blagoslov s Presvetim.

U jutarnjim satim bogoslovi su imali također susret s djecom od 1. do 4. razreda i njihovim roditeljima.

Bogu hvala za ove franjevačke pučke misije i što već na početku njihovog održavanja možemo vidjeti plodove, tj. otvorenost naroda da primi Božju riječ i poruku spasenja…

FIA
Livno, 29. listopada 2018.