IV. NEDJELJA KROZ GODINU (29.01.2023.-05.02.2023.)

Dan molitve za mir u Bosni i Hercegovini

1. Idućeg ćemo tjedna liturgijski slaviti:
    – u utorak, 31. siječnja, spomen sv. Ivana Bosca, prezbitera;

– u četvrtak, 2. veljače, blagdan Prikazanja Gospodinova – Svijećnicu. Misa u katedrali u 18, a u župnoj crkvi u 10.30 sati. – Svijeće za blagoslov ponijeti sa sobom! – Tog je blagdana Dan osoba posvećenog života – redovnika i redovnica koji će oni obilježiti s nama ovdje u katedrali. Misu će predvoditi pomoćni biskup mons. Marko Semren.

– u petak, 3. veljače, spomen sv. Blaža (Vlaha), biskupa i mučenika, (blagoslov grla);

U petak i subotu su prvi petak i prva subota u mjesecu veljači.

2. U subotu, 4. veljače, Sestre Klanjateljice Krvi Kristove proslavit će svetkovinu sv. Marije De Mattias, rođendan svoje utemeljiteljice. One će tom prigodom u samostanskoj kapelici „Novi Nazaret“ slaviti svečanu misu s početkom u 11:00 sati, koju će predvoditi mons. dr. Anto Orlovac.
  3. Iduća je nedjelja peta kroz godinu, prva u mjesecu veljači, posvećena je molitvi i razmišljanju o daru života.